Tomasz Bieniek, ur. 1964 r., wychowany w Rudawach Janowickich. Absolwent Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. Warsztat doskonalił pod okiem profesora Franciszka Maurera. Specjalizuje się w technice olejnej mistrzów malarstwa XIX i XX wieku
PRACA SPRZEDANA 400 zł
Urodziła się we Wrocławiu od ponad
20 lat mieszka i tworzy w powiecie karkonoskim.
Z wykształcenia
jest projektantką grafiki, ukończyła Hochschule fur Grafik und
Buchkunst w Lipsku. Swoje prace realizuje w różnych technikach :
witrażu, akwareli, akrylu i farb olejnych. Od wielu lat zachwyca ją
region Karkonoszy i Gór Izerskich dlatego często powraca do tematu
pejzażu. Jej pejzaż wychodzi z abstrakcji. Łączy w sobie miękkość
natury i kanciastość działalności ludzkiej. Na co dzień zajmuje
się edukacją artystyczną.
![]() |
Zachodni wiatr 2022, akryl, 100 x 120 cm |
(1943 - 2018)
Jeden z najwybitniejszych i charakterystycznych malarzy polskiej sztuki współczesnej. W latach 1963-1970 studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach malarstwa prof. Eugeniusza Eibischa i rzeźby prof. Jerzego Jarnuszkiewicza. Inspirował się dziełami Bernarda Buffeta, ale największy wpływ na jego twórczość od 1965 roku miały prace Nikifora Krynickiego. W swej twórczości, określanej mianem realistyczno-ekspresyjnej, przedstawiał przede wszystkim fragmenty polskiej rzeczywistości, brzydkiej, czasem nawet odrażającej. Nie wahał się zestawiać historycznych, narodowych i religijnych symboli (sztandary, krucyfiksy, czapki ułańskie) z banalnością dnia codziennego. Artysta pracował w cyklach malarskich. Jego obrazy charakteryzuje pospieszna, prawie rysunkowa forma. Stosowana niekiedy perspektywa z lotu ptaka sprawia, że „niby-reportaż” nabiera charakteru ogólnego. W połowie lat 90. Dwurnik zainteresował się malarstwem abstrakcyjnym. Został wyróżniony m.in.: Nagrodą Kulturalną „Solidarności” (1983), Nouvelle Biennale de Paris (1985), Nagrodą Fundacji Sztuki Współczesnej (1992), Nagrodą Coutts Contemporary Art Foundation (1992) oraz uznany na Olimpiadzie Sztuki w Seulu (1988). Jego dorobek obejmuje ponad 4.5 tysiąca obrazów, 3.5 tysiąca akwarel oraz około 13 tysięcy rysunków. W kraju i za granicą miał ponad 80 wystaw indywidualnych oraz ponad 90 wystaw zbiorowych.
Urodził
się w 1967r. w Jeleniej Górze.
Absolwent Państwowego Liceum
Sztuk Plastycznych w Cieplicach i Studium Artystycznego w Nysie na
kierunku konserwacja architektury. Od 1989 roku w dorobku
artystycznym ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych w kraju i za
granicą, oraz kilka wystaw zbiorowych. Ulubiona technika malarska to
akwarela, choć i w mrocznym symbolistycznym malarstwie sztalugowym
realizuje swoje wizje topiąc w morzu mgieł i chmur karkonoskie
pejzaże i architekturę.
Grafik, rzeźbiarz, malarz i ilustrator książek. Mieszka w Kowarach-Wojkowie. Jest jedynym uczniem J. Gielniaka, uczył się także w PLSP im. A. Kenara w Zakopanem, m.in. pod kierunkiem W. Hasiora, A. Rząsy czy T. Brzozowskiego. Należy do Wrocławskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. W roku 2004 stypendysta Ministra Kultury. W roku 2006 odznaczony Nagrodą im. Władysława Hasiora. Od roku 1975 kilkadziesiąt razy wystawiał w Polsce oraz Europie. Kilkukrotny uczestnik Biennale Dantego w Rawennie. Jako grafik książkowy ilustrował m.in. „W cukrze arbuza” R. Brautigana, „Liście ze świata żywych” L. L. Przychodzkiego czy „Zapomniałem Cię nazwać” K. Malika. Tworzy także ulotne ex-librisy (m.in. dla E. Demarczyk i M. Grechuty).
w ponad stu wystawach w kraju i za granicą, Jest autorem dwunastu wystaw indywidualnych, Jego prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych. Ważniejsze wystawy: Ogólnopolska Wystawa Malarstwa i Grafiki, „Zachęta”, Warszawa 1986; Triennale Akwareli, Lublin 1984, 1987, 1990; Wystawa Poplenerowa „Cieplice”, Jelenia Góra 1984; Aktualności Plastyki Dolnośląskiej. Wrocław 1985, 1988; Impresje Polskie, Toruń 1987; Międzynarodowa wystawa „Sztuka w obronie środowiska”, Warszawa 1989; Prezentacje jeleniogórskie, 1977, 1979, 1986. Wystawiał też w Niemczech, Finlandii i USA.
Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę. Ukończył Studia Wyższe w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom z grafiki warsztatowej u doc. Tadeusza Jackowskiego obronił w 1983 r. Należy do Międzynarodowego Towarzystwa Przyjaciół Mezzotinty w Gdańsku. Przez wiele lat prowadził wraz z żoną Beatą Kornicką-Konecką Centrum Edukacji Artystycznej w Szklarskiej Porębie. Był współzałożycielem Stowarzyszenia Twórców „Nowy Młyn” w Szklarskiej Porębie – Współczesnej Kolonii Artystycznej Karkonoszy. Jest autorem cyklów malarskich, m.in.: „Bliski Głos Dalekiego Świata”, w którym zgeometryzowane przestrzenne labirynty nawiązują do urbanizacji i technicyzacji współczesnego życia; „Pejzaż z Bluzką” oraz „Open the Door” – realistyczne motywy roślinne malowane na skrzydłach starych drzwi. Prezentował swoje prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych w Polsce i za granicą (Czechy, Niemcy, Stany Zjednoczone). Mieszka w Szklarskiej Porębie.
Urodził się w 1959 r. Malarz, grafik, fotograf. W latach 1980-1983 zatrudniony był na stanowisku miejskiego plastyka w Nowosolskim Domu Kultury, w latach 1980-1988 pracował jako instruktor plastyki w Domu Kultury w Karpaczu. W 1986 r. założył i był liderem grupy malarzy ''eR'' przy Jeleniogórskim Towarzystwie Społeczno Kulturalnym. Jego twórczość była prezentowana w Polsce i za granicą. Przez wiele lat związany z Paryżem, gdzie powstała koncepcja i filozofia Linii Nieskończoności. Publikacje w wielu wydawnictwach, w kraju i za granicą, okładki i ilustacje do wydawnictw poezji m.in. Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Zbigniew Herbert, Peter Gehrich, Wojciech Izaak Strugała, Tadeusz Różewicz, Harald Grohler.
z cyklu Postacie II 2023, technika mieszana na papierze czerpanym 30 x 40 cm
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką. Ukończyła wrocławską Akademię Sztuk Pięknych w 1991 r. Wystawia od roku 1992 w kraju i za granicą (Niemcy, Holandia), miała blisko 30 wystaw indywidualnych i zbiorowych. Stypendystka The Digswell Arts Trust, Welwyn Garden City and Stevenage, Herst (1995). Nagrody i wyróżnienia: Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy w XXI Wystawie Plastyki Zagłębia Miedziowego, Państwowa Galeria Sztuki, Legnica (1995), Nagroda Prezydenta Miasta Jawora w XXIII Wystawie Plastyki Zagłębia Miedziowego, Galeria Sztuki w Legnicy (1999), Nagroda Prezydenta Głogowa w Przeglądzie Plastyki Głogowskiej, Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Głogów (2000), Wyróżnienie w XXIV Wystawie Plastyki Zagłębia Miedziowego, Galeria Sztuki w Legnicy (2001).
Ukraińska malarka współczesna reprezentująca styl surrealistyczny. Ukończyła Szkołę Sztuk Pięknych w Czerniowcach w 1994 r. W roku 2009 rozpoczęła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Obecnie mieszka i tworzy w Polsce. Uczestniczyła w plenerze w Pławnej i w tym obrazie zainspirowana była twórczością dariusza Milińskiego. Inspiracją dla niej są dzieła Gustawa Klimta oraz Jacka Malczewskiego. W 2007 roku została wybrana do prestiżowego katalogu artystów ukraińskich "Świat Lewkasu" powstałego pod patronatem Prezydenta Ukrainy. Ma w dorobku kilka indywidualnych i zbiorowych wystaw, m.in.: w Narodowym Muzeum we Lwowie, w Bukareszcie, czy w Kijowie.
Bez tytułu 2024, olej na desce 60 x 80cm

Zabawa według Cervantesa 2025, olej płótno, 50x50 cm,
Urodziła się w Rosji 1.12.1969 roku w mieście Górki (Niżny Nowogród). Artystka wędrującej duszy, ukończywszy szkoły plastyczne szukała głębszej edukacji w teatrze, u boku mistrza; uczyła się linii i własnych zasobów podróżując z teatrem pantomimy. Opuściła Rosję w poszukiwaniu doświadczeń i swojego miejsca na ziemi, aby odnaleźć siebie w Szklarskiej Porębie, która stała się jej domem. Jej obrazy były wystawiane w dużych miastach w Rosji, w Niemczech, m. in. we Frankfurcie nad Menem, w Londynie, Wiedniu, Warszawie i oczywiście w Szklarskiej Porębie
Urodziła się w Bydgoszczy. Ukończyła studia na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu i na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Łodzi. Malarstwo artystki jest związane z naturą i egzystencją człowieka. Autorka dwu wystaw indywidualnych, brała udział w 43 wystawach zbiorowych, a także konkursach plastycznych. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą: w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Słowacji i Kanadzie. Należy do grupy plastyków Pi- Art,
Dyplom z malarstwa uzyskała w 1974 r. na Wydziale Sztuk Pięknych
Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1977 r. wystawia prace
w kraju i za granicą.
W
latach 1997-2004 mieszkała i tworzyła w swoim atelier przy rue
Barsacq na Montmartre w Paryżu. Najważniejsze wystawy indywidualne:
Malarstwo, Galeria Sztuki Współczesnej „Art” – Wrocław
(1977), „Mia Italia”, malarstwo, Ferrara (Włochy, 1983); Gallery
Days, Zwijndrecht (Holandia, 1990), Galeria The Bakkery, Rotterdam
(Holandia, 1990).Brała
udział w prezentacjach jeleniogórskiego środowiska artystycznego w
latach 1977-2005. Prace
w zbiorach państwowych i prywatnych m.in. w Kanadzie, Francji,
Niemczech, Holandii, Botswanie, Szwecji, Danii, Austrii, Anglii, we
Włoszech oraz w Polsce.
Artystka urodziła się w Gliwicach, w 1979 roku wyemigrowała do Holandii. Po ponad 35 latach pracy twórczej i pedagogicznej poza ojczyzną, Maugosia Sycz znalazła swoje miejsce na Dolnym Śląsku, gdzie od 10 lat tworzy i żyje w rytmie natury w Pałacu Sławnikowice koło Lubania. Ekspresyjne pociągnięcia pędzlem emanują pozytywną energią i radością życia, jaką odczuwamy przechadzając się wśród kwitnących sadów w słoneczny, wiosenny dzień.


Tulipany holenderskie 2022, akryl i olej na płótnie, 2 x 120 x 40cm.
PRACA SPRZEDANA 2700 zł

Malarz i aktor związany od początku z działalnością Grupy Plastyczno-Teatralnej „Pławna 9”. Od 2002 roku aktor Teatru Formy J. Markockiego (dawny Współczesny Teatr Pantomimy) we Wrocławiu. Uczestnik plenerów malarsko-rzeźbiarskich w Pławnej. Autor małych form happeningowych oraz wystaw, które prezentuje od 1988. Laureat III Nagrody w XX Ogólnopolskim Turnieju Poetyckim i Plastycznym „O złotą lampkę górniczą” w Wałbrzychu (1988). Ważniejsze wystawy: 1995 – Bolesławiecki Ośrodek Kultury. Wystawa zbiorowa i happening – „Rozstrzelanie tęczą”; 1996 – Happening „I ryby zakrzykną ogniem” w Sobieszowie, w Zgorzelcu; 1997 – Galeria Małych Form Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Jeleniej Górze – wystawa indywidualna; 1999 – Galeria „Ma-Do” w Świeradowie – wystawa indywidualna; 2000 – Piwnica Staromiejska w Zgorzelcu – wystawa indywidualna; 2001 – Międzynarodowy Festiwal „Dolnośląska Jesień Pantomimy” we Wrocławiu – wystawa indywidualna; 2002 – Galeria „Szalom” w Krakowie – wystawa indywidualna i happening „Przedstawienie musi trwać”; 2008 – BWA Jelenia Góra, „Circus Nemo”.

Urodziła się w 1992 r. Absolwentka kierunku Ilustracja i komiks z elementami concept art na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jej twórczość malarska to podróż w świat realizmu magicznego, obfitująca w metafizyczne motywy i odniesienia do przestrzeni kosmicznej. Obrazy autorki nawiązują również do mitologicznych wątków pełnych symboliki i tajemniczości. Jej prace znajdują się w wielu prywatnych zbiorach w Polsce. Obecnie mieszka i tworzy w Jeleniej Górze. Obraz ,,Podróż w nieznane" otrzymał wyróżnienie specjalne w międzynarodowym konkursie ,,Art Vue Prize Spring 2023" organizowanym przez Bruxelles Art Vue Foundation w Brukseli.
Urodziła się we Wrocławiu. Absolwentka PWSSP we Wrocławiu (obecnie Akademia Sztuk Pięknych). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, projektowaniem graficznym i scenografią teatralną. Uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Była również autorką ponad 30 wystaw indywidualnych. Nagrody: BIENNALE ANIMALIS w Chorzowie (2015), TRIENNALE AKWARELI w Częstochowie (2014). Prace artystki znajdują się w zbiorach muzeów i galerii w Polsce oraz za granicą. „W sferze moich zainteresowań jest głównie malarstwo abstrakcyjne, jego energia i emocjonalne oddziaływanie na widza. Mistyczne piękno Karkonoszy sprawiło, że zajmuję się także pejzażem. Klimat i nastrój, cisza i burza jest dla mnie inspiracją nie do przecenienia a portrety zwierząt wprawiają mnie w dobry nastrój.”
więcej o artystce: artgallerytwardowska.pl
z serii Przestrzenie niebieskie 2024, akryl, karton, 100 x 70 cm
cena wywoławcza – 10 700 zł
Tam gdzie mnie nie było, akryl na płótnie, 115 x 75 cm
cena wywoławcza – 4 000,00 zł
Ogień?, tusz, kredki, papier, 50 x 40cm
cena wywoławcza – 1 350,00 zł
Edukację rozpoczęła w Państwowej Szkole Plastycznej w Kijowie. W 1997r. ukończyła ASP we Wrocławiu ( dyplom na kierunku malarstwa ). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją. Uczyła malarstwa i rysunku w Liceum Plastycznym w Jeleniej Górze. Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
Jesienny las 2025, akwarela, papier, 28x18cm
cena wywoławcza – 350,00 zł
PRACA SPRZEDANA 350 zł
Zimowy las 2025, akwarela, papier, 28x18cm
cena wywoławcza – 350,00 zł
PRACA SPRZEDANA 350 zł
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (dyplom na Wydziale Rzeźby - 1997). Zajmuje się rzeźbą, malarstwem i rysunkiem. Uczy rzeźby w Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze i od 2010 roku jest tam kierownikiem artystycznym. Oprócz indywidualnych realizacji artystycznych, projektuje i wykonuje opatentowane wzory rzeźbiarskie i dekoracyjne do masowej produkcji. Prace artysty znajdują się w instytucjach kulturalnych i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
Nad Spreewą 2016, olej, płótno, 50 x 60cm
cena wywoławcza – 1 100,00 zł
Nad rzeką Beeskow 2016, olej, płótno, 50 x 60cm
cena wywoławcza – 1 100,00 zł