
Urodziła się w 1986 w Lubaniu Śląskim. Mieszka, pracuje i tworzy w Jeleniej Górze. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się grafiką, malarstwem oraz pedagogiką twórczości wizualnej. Autorka wystaw indywidualnych, m. in. „Mistrz i Małgorzata” - 2010 , wystawa w ramach projektu FOTORUSZENIE, Jelenia Góra, „Zimna” - 2011, Alibi, Jelenia Góra, „Malarstwo” - 2011, Pod różami, Jelenia Góra – Cieplice. Brała udział w wystawach zbiorowych, m. in.: Biennale „Dziecko” - 2012,ódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, „Życie jest piękne” - 2013, Kieleckie centrum Kultury, „Portret Artysty” - 2014, Sosnowieckie Centrum Sztuki - Galeria Extravagance, Sosnowiec. Laureatka wyróżnień: „Życie jest piękne” - 2013, Kieleckie Centrum Kultury, „Jelenia Góra Jeleniogórzanie” - 2015.

Akt 2022, olej na płótnie, 70x100 cm
Licytacja zakończona

Ściemnia się 2022, olej na płótnie, 100x70 cm
cena wywoławcza – 800,00 zł
Tomasz Bieniek, ur. 1964 r., wychowany w Rudawach Janowickich. Absolwent Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. Warsztat doskonalił pod okiem profesora Franciszka Maurera. Specjalizuje się w technice olejnej mistrzów malarstwa XIX i XX wieku

Brzozy 2007, olej na płótnie, 40x60cm
Bez tytułu, akwarela, 20x30cm
cena wywoławcza – 2 400,00 zł
Bez tytułu, akwarela na papierze, 30x40cm
cena wywoławcza – 3 070,00 zł
Bez tytułu 2022, 120x100, akryl, szpachla na płótnie
cena wywoławcza – 2 270,00 zł
Radosław Oskar Ejsymont, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dyplom magisterski obronił w 2011 roku na wydziale Grafiki Warsztatowej ze specjalizacją Serigrafii u profesora Christophera Nowickiego. Nauczał w Liceum Plastycznym w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Interesuje się kulturą Japonii.
Urodził się w 1884 r., zmarł w 1959r. Wrocławski artysta, autor licznych szkiców z Wrocławia i regionu, obrazów z Karkonoszy, Kotliny Kłodzkiej, Lądka Zdroju, Opola, Oleśnicy.
Polski malarz, ur. w 1927, zm. w 2015. Klasyk polskiej sztuki współczesnej, malarz i pedagog. Studiował w PWSSP we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Eugeniusza Gepperta i Stanisława Dawskiego. Od 1988 roku był profesorem nadzwyczajnym, od 1990 roku – zwyczajnym. Był współzałożycielem Grupy X (1956), członkiem Grupy Wrocławskiej. Zadebiutował w 1955 roku na wystawie w Arsenale. Natura była największą inspiracją dla artysty. Choć Jego kompozycje przywodzą na myśl malarstwo nieprzedstawiające, zdecydowanie odżegnywał się od miana abstrakcjonisty, nazywając siebie raczej realistą. Dla Hałasa najważniejszy był kolor i znak powstający w wyniku przekształcania widzianego pejzażu, ukazujący jego kwintesencję.
Absolwentka Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze. Ukończyła Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej. Po uzyskaniu dyplomu pracowała jako architekt w Belgii, w 2008 roku przeniosła się do Anglii. Mieszka i pracuje w Londynie, znana jako Kamila K Art, której twórczość odzwierciedla głęboką fascynację kobiecym pięknem i ludzką naturą. Specjalizuje się w malarstwie abstrakcyjnym oraz portretach kobiet, w których stara się uchwycić nie tylko ich fizyczną formę, ale także emocje, historię i piękno, które tkwią w ich wnętrzu. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych, instytucjach publicznych, korporacjach, a nawet w rodzinie królewskiej w Katarze. Eksponowane były w prestiżowych galeriach i muzeach w Polsce, Katarze, Belgii, Hiszpanii, Korei, Danii, USA oraz w Anglii. Członkini Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu, redaktor naczelna magazynu "Luxury Splash of Art". Autorka książek, w tym "Powiedziała Portrety! Analiza portretów w sztuce", współautorka "Lwice Biznesu: Kobiety, które nie boją się zmian", „Władny Biznes czy Etat”.
Artystka urodziła się w Gliwicach, w 1979 roku wyemigrowała do Holandii. Po ponad 35 latach pracy twórczej i pedagogicznej poza ojczyzną, Maugosia Sycz znalazła swoje miejsce na Dolnym Śląsku, gdzie od 10 lat tworzy i żyje w rytmie natury w Pałacu Sławnikowice koło Lubania. Ekspresyjne pociągnięcia pędzlem emanują pozytywną energią i radością życia, jaką odczuwamy przechadzając się wśród kwitnących sadów w słoneczny, wiosenny dzień.
Malarz i aktor związany od początku z działalnością Grupy Plastyczno-Teatralnej „Pławna 9”. Od 2002 roku aktor Teatru Formy J. Markockiego (dawny Współczesny Teatr Pantomimy) we Wrocławiu. Uczestnik plenerów malarsko-rzeźbiarskich w Pławnej. Autor małych form happeningowych oraz wystaw, które prezentuje od 1988. Laureat III Nagrody w XX Ogólnopolskim Turnieju Poetyckim i Plastycznym „O złotą lampkę górniczą” w Wałbrzychu (1988). Ważniejsze wystawy: 1995 – Bolesławiecki Ośrodek Kultury. Wystawa zbiorowa i happening – „Rozstrzelanie tęczą”; 1996 – Happening „I ryby zakrzykną ogniem” w Sobieszowie, w Zgorzelcu; 1997 – Galeria Małych Form Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Jeleniej Górze – wystawa indywidualna; 1999 – Galeria „Ma-Do” w Świeradowie – wystawa indywidualna; 2000 – Piwnica Staromiejska w Zgorzelcu – wystawa indywidualna; 2001 – Międzynarodowy Festiwal „Dolnośląska Jesień Pantomimy” we Wrocławiu – wystawa indywidualna; 2002 – Galeria „Szalom” w Krakowie – wystawa indywidualna i happening „Przedstawienie musi trwać”; 2008 – BWA Jelenia Góra, „Circus Nemo”.
Urodziła się w 1992 r. Absolwentka kierunku Ilustracja i komiks z elementami concept art na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jej twórczość malarska to podróż w świat realizmu magicznego, obfitująca w metafizyczne motywy i odniesienia do przestrzeni kosmicznej. Obrazy autorki nawiązują również do mitologicznych wątków pełnych symboliki i tajemniczości. Jej prace znajdują się w wielu prywatnych zbiorach w Polsce. Obecnie mieszka i tworzy w Jeleniej Górze. Obraz ,,Podróż w nieznane" otrzymał wyróżnienie specjalne w międzynarodowym konkursie ,,Art Vue Prize Spring 2023" organizowanym przez Bruxelles Art Vue Foundation w Brukseli.
Rysownik,
karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Absolwent Wydziału
Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyplom z malarstwa w
pracowni prof. Andrzeja Klimczaka – Dobrzanieckiego w 2009 r.
Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i
Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi
zajęcia z malarstwa, komiksu, ilustracji, rysunku koncepcyjnego i
anatomicznego.
Prace
artysty były prezentowane na licznych wystawach indywidualnych i
zbiorowych. Wystawy najczęściej poświęcone były autorskim cyklom
obrazów. Osobną dziedziną twórczości jest komiks i szeroko
pojęta ilustracja oraz karykatura.

Urodził się w 1912, zmarł w 1991r. Ukończył Miejską Szkołę Sztuk Zdobniczych
Urodziła się we Wrocławiu. Absolwentka PWSSP we Wrocławiu (obecnie Akademia Sztuk Pięknych). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, projektowaniem graficznym i scenografią teatralną. Uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Była również autorką ponad 30 wystaw indywidualnych. Nagrody: BIENNALE ANIMALIS w Chorzowie (2015), TRIENNALE AKWARELI w Częstochowie (2014). Prace artystki znajdują się w zbiorach muzeów i galerii w Polsce oraz za granicą. „W sferze moich zainteresowań jest głównie malarstwo abstrakcyjne, jego energia i emocjonalne oddziaływanie na widza. Mistyczne piękno Karkonoszy sprawiło, że zajmuję się także pejzażem. Klimat i nastrój, cisza i burza jest dla mnie inspiracją nie do przecenienia a portrety zwierząt wprawiają mnie w dobry nastrój.”
więcej o artystce: artgallerytwardowska.pl
Biały kot 2024, akryl, płótno, 60 x 80 cm
obraz sprzedany – 7 200 zł
Białe piwonie 2020-2024, akryl, płótno 100x130 cm
cena wywoławcza – 11 200,00 zł
Urodził się w 1959r. Malarstwo studiował i praktykował u malarza Jerzego Dudy-Gracza. Mieszka i tworzy w Jeleniej Górze, gdzie naucza i prowadzi pracownię malarską „Pasja”.
Kocha, lubi, szanuje 2023, olej, płyta hdf, 61 x 53 cm
cena wywoławcza – 5 340,00 zł
Ptaki 2024, inkografia podmalowywana akrylem na płótnie, 40 x 50 cm
obraz sprzedany – 1500,00 zł
Jarzębina 2023, akryl na płótnie, 80x60 cm
cena wywoławcza – 3 070,00 zł
...na Plac Kościelny 2023, rysunek na kartonie, 29 x 21cm
cena wywoławcza – 940,00 zł