CERAMIKA



Agnieszka Topolnicka-Mielęcka ukończyła Filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim w 2001 r. Od 2006 roku do dzisiaj rzeźbi kobiety i ptaki.
Pracuje w drewnie i w glinie. Od 2018 r. głównie powstają prace ceramiczne. Czasami maluje. W Popielówku na pogórzu izerskim mieści się jej dom i pracownia.
www.mieleccy.com   Instagram: topolnickamielecka





Sowy, ceramika szkliwiona
cena wywoławcza za komplet  - 2 000,00 zł



 Ptaki, ceramika szkliwiona 32,5x38cm (x2)  
cena wywoławcza - 4 000,00 zł
 

Urodziła się w 1976 r. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej (1996). Dyplom uzyskała na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu w 2001 r. u prof. Ludwika Kiczury i Kazimierza Pawlaka. Podyplomowe Studium Aranżacji Przestrzeni Widowiskowej ukończyła na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, (2003). Od 2014 projektuje szkło w Hucie Szkła Kryształowego ,,Julia" w Piechowicach. Współpracuje również z grupą nieformalną „NASTROJE” organizując liczne warsztaty ze szkła, witrażu, ceramiki i up-cyklingu. Brała udział w wystawach w Polsce, Francji, Rumunii i Finlandii. Uzyskała wyróżnienie Must Have za kolekcję „Blanca”, Łódź Design Festival, 2017. W 2020 r. uzyskała wyróżnienie Must Have za kolekcję „Kryształowych pojemników z bukowym deklem” , Łódź Design Festival, 2020. ,,W szkle fascynuje mnie jego czystość, przejrzystość a zwłaszcza w szkle kryształowym kontrast między powierzchnią naturalnie ukształtowaną przez hutnika a mechanicznym szlifem, który zmienia charakter pierwotnego kształtu w zależności od dobranego szlifu. Moje projekty są efektem fascynacji materiałem, z którym pracuję od kilku lat: szkłem kryształowym. Proponuję proste szlify oparte na linii, którą często łamię i wyginam. Podkreślają one kształt wyrobów i nadają im charakter. Minimalistyczne linie szlifów są w swojej prostocie zaprzeczeniem tradycyjnej dekoracyjności bogatych zdobin kryształów z babcinej meblościanki. Próbuję odczarować te ciężkie, trudne do umycia naczynia i sprawić, żeby nabrały lekkości i wdzięku. Mogą wtedy służyć na co dzień jako pojemniki na ciastka, orzechy, a może jako wazon na polne kwiaty. W swoim domu używam kryształowych naczyń. Lubię patrzeć, jak błyszczą w świetle, lubię ich dźwięczność i delikatność w dotyku.”. Ostatnia wystawa - Kolekcja otwarta! 2025, Muzeum Sztuki Współczesnej, Pawilon Czterech Kopuł, Wrocław.


Komplet ceramicznych pojemników z kryształową kulką 2022
glina szamotowa szkliwiona turkusowym, matowym szkliwem
cena wywoławcza za komplet - 880,00 zł

PRACA SPRZEDANA 880 zł